A Dr. Kovács Imre vezette vasúti árufuvarozási bizottság – az albizottságok elnökeivel kiegészülve  (Riegler András – intermodális és kombinált fuvarozás; Dr. Sárosi György – veszélyesáru-fuvarozás; Urvald Krisztián és Dr. Farkas Gyula – konvencionális fuvarozás; Dr. Katona László – operatív albizottság) áttekintette az ágazat versenyképességét és fejlődését érintő legfontosabb aktuális kérdéseket. Az ülésen részt vett Dr. Mosóczi László, egyesületünk elnöke is.

Az ülésen részletesen tárgyalták többek között

  • a VÁGTA akcióterv megvalósításának helyzetét és a következő intézkedési csomag előkészítését, amelyet a nyár folyamán az egyesületnek véglegesíteni szükséges;
  • a vasúti árufuvarozási költségek rendszeres elemzésének és nyomon követésének lehetőségeit, illetve ehhez kapcsolódóan azok racionalizálását;
  • a védett üzemanyagár vasúti szektorra történő kiterjesztésének aktuális státuszát;
  • a Nemzeti Logisztikai Koncepció 2030–2035 előrehaladását és annak vasúti kapcsolódásait;
  • a vasúti infrastruktúra állapotjavító intézkedéseit, különös tekintettel a lassújelek felszámolását;
  • a kombinált fuvarozás, az egyeskocsi-forgalom és az iparvágányok működését támogató hazai ösztönző- és támogatási rendszerek lehetőségeit.

A témakörök jól tükrözik, hogy a vasúti árufuvarozás versenyképességének javítása, az infrastruktúra korszerűsítése, valamint a logisztikai és támogatási környezet fejlesztése továbbra is kiemelt szakmai prioritás kell, hogy legyen, és ezen témákat, lehetőségeket mielőbb meg kell vitatni az érintett kormányzati szereplőkkel.

VIDEÓ: Kovács Imre bizottsági elnök videóüzenete a bizottsági ülésről az alábbi linken érhető el:
https://www.facebook.com/share/v/18y6FyXPSU/

Start typing and press Enter to search